Prosím nepoužívejte Internet Explorer. Využijte moderní prohlížeč!

Tento produkt si právě prohlíží
-5% Vyrobeno v ČR Vyrobeno v ČR do 2 týdnů

Limitovaná edice pohárku na červené víno. Ručně foukaný kalich má obsah 150 ml a celková výška je 12 cm. Horní šířka poháru je 6 cm. Barva skla je PODJÍMANÝ MODRÝ KOUŘ, působivá, unikátní barva podobná barvám skel ve starých vitrážových oknech.

Výrobce: Česká republika Kód produktu: 3606PM

V případě dotazů nebo bezstarostné telefonické objednávky volejte +420 608 767 815, +420 739 690 080

684 Kč s DPH
Původní cena 720 Kč, Ušetříte 5% (36 Kč)
ks

Při zakoupení 2 ks (přátelská souprava) dárkové balení na pár s dřevitou slámou zdarma.

Při zakoupení 6 ks nabízíme 10% slevu, bude odečtena v konečné faktuře.

Cínová noha s jednoduchým košíčkem, litá gravitačně ze slitiny pewter. Odlitek je pečlilvě patinován, zavoskován a vyleštěn. Nakonec ošetřen antioxidačním přípravkem. 

Doporučujeme ruční mytí.

Pewter je atraktivní tvrdý cín, který je používán v Britanii k produkci domácích potřeb aj. předmětů již od dob Římanů. Obsahuje cín s příměsemi drahých aj. kovů, výrazně zlepšujících jeho užitné vlastnosti. V tomto případě SnCu3.

Cena je za 1 pohár.

Modrá barva zabarvení skla do modra se dosahuje pomocí kobaltu. Jedná se o nejstarší doložený způsob barvení skla. V polovině 16. století jako první zavedl v českých zemích výrobu foukaného skla z modré kobaltové skloviny Kryštof Schürer. Později se k oxidu kobaltu začaly přidávat další suroviny, čímž se dosáhlo široké palety modrých odstínů. Jednu z nejkrásnějších modrých barev poskytuje neodym, který je však velice drahý, a proto se používá pouze pro luxusní užitková skla.

Prohlášení o shodě, které zaručuje hygienickou nezávadnost zboží k nahlédnutí na vyžádání.

© 2020 - 2021 Dědečkovy hodiny, PaedDr. Oldřich Růžička

Vytvořilo: