Prosím nepoužívejte Internet Explorer. Využijte moderní prohlížeč!

Tento produkt si právě prohlíží
-10% Vyrobeno v DE Vyrobeno v DE do 2 měsíců
Hermle

Hodiny stolní TELURIUM, ASTROLABIUM, s mechanickým strojem čtvrťovým hracím.
Hodiny jsou výrobkem německé firmy Hermle. Záruční doba 24 měsíců. Foto - barva třešeň.

Výrobce: Hermle Kód produktu: 22805-160352

V případě dotazů nebo bezstarostné telefonické objednávky volejte +420 608 767 815, +420 739 690 080

121 500 Kč s DPH
Původní cena 135 000 Kč, Ušetříte 10% (13 500 Kč)
ks

Hodiny jsou na objednávku.
Tellurium lze objednat i v několika jiných barvách, viz KATALOG HERMLE - tuto možnost je nutné konzultovat mailem, nebo telefonicky.

Kompletní katalog firmy Hermle si můžete prohlédnout ZDE. 

TELURIUM - ASTROLABIUM - mistrovský kus. Hodiny od značkové německé firmy Hermle. Provedení hodin - ořechový masiv v barvě mahagon.  Stroj - pérový, osmidenní, čtvrťový hrací - Westminster s mechanickým vypínáním bití a hraní a také s automatickým nočním vypínáním bití a hraní. Stroj odehraje ve čtvrt 1x, v půl 2x, ve tři čtvrtě 3x a v celou 4x. K tomu stroj odbije 1 -12x podle počtu hodin. Stroj má mechanické vypínání bití a automatické noční vypínání od 22,00 do 6,45. Tyto dvě funkce jsou volitelné. Minerální ultra čiré sklo bez fluoru, plastový kryt.  

Telurium ukazuje okamžitou polohu Měsíce k Zemi, otáčení Země kolem vlastní osy, polohu Země ke Slunci a postavení jednotlivých znamení Zvěrokruhu, včetně každého dne v roce. Vše je poháněno mechanikou stroje. 

Přidáváme překlad firmy Hermle, pro lepší pochopení funkce přístroje.

Tellurium ukazuje oběžnou dráhu Země kolem Slunce za rok, přičemž Země se kolem osy otočí jednou za 24 hodin. Měsíc přitom oběhne Zemi jednou za 29 1/2 dne a jednou se otočí kolem vlastní osy, aby byly ze Země vidět jednotlivé fáze měsíce. Země prochází 12 znameními zvěrokruhu, měsíci a dny, které lze odečíst na plochém číselníku. 8denní 4/4 Westminsterské perkuse na čtyři leštěné zvony. Pérový přenos síly stroje, hraní i bití. 11kamenný švýcarský échappement, leštěné destičky, automatické noční vypínání bicího mechanismu. Frézované zobrazení 12 znamení zvěrokruhu na prolamovaných, leštěných růžicích. Frézovaný kalendář zobrazení měsíce a dne. Telurové otočné rameno s ukazatelem a znázorněním Slunce, Měsíce a Země.

Hodiny vozíme přímo od výrobce - německé firmy Hermle. Předáme Vám je sestavené, odzkoušené a naučíme Vás je obsluhovat.

  • Špičkový německý výrobce Hermle
  • Záruka 24 měsíců
  • Průměr 29 cm, výška 35 cm

Zahrnuty jsou pokyny s nejdůležitějšími pravidly používání a návod, vše v českém jazyce. Hodiny před odesláním zkontrolujeme. Hodiny se dají poslat přepravní službou, ale doporučujeme Vám osobní odběr, případně dovoz firmou Dědečkovy hodiny, kdy Vám hodiny v režijní ceně dovezeme a naučíme Vás je obsluhovat.

O značce HermleZnačka Hermle byla založena již v roce 1922 a jejím základem se stalo založení společnosti Franz Hermle & Son. Jedná se o špičkovou německou tradiční značku s vysokými standardy kvality.

O značce Dědečkovy hodinyJsme značka s tradicí, na trhu již 30 let. Zaměřujeme se na výrobu nástěnných, podlahových a jiných hodin, kožených sedaček Chesterfield, šachových stolů, šachových figur, řezeb atd., vše od místních truhlářů, se kterými spolupracujeme již desítky let. Soustředíme se na kvalitu výrobků a podporu lokálního řemesla. Dovážíme také hodiny a jiné výrobky z celé Evropy, ale základ tvoří výroba v ČR. 

Rozměry Ø 29x35 cm
Typ stroje čtvrťový, hrací
Hermle 2024.pdf (pdf, 4.9 MB)
Vytvořilo: